Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 13 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą: Małgorzata, Ernest, Henryk
A A A
poniedziałek, 30 maj 2022 13:49

Pieniądze z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Szef polskiego rządu ogłosił wyniki II edycji rządowego programu dla samorządów. Na inwestycje bliskie mieszkańcom przeznaczamy kolejne miliardy złotych. Bezzwrotne dofinansowanie otrzyma 100 proc. samorządów, które złożyły chociaż jeden wniosek w tej edycji.

Zależy nam na zrównoważonym rozwoju całego kraju. Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że we wszystkich tych inwestycjach, na które z budżetu państwa polskiego przekazujemy środki, najważniejsze jest to, aby służyły mieszkańcom dziś, jutro i pojutrze. Bo droga do pomijania mniejszych miast i miejscowości to droga donikąd. Każda jednostka samorządu terytorialnego (JST) mogła zgłosić maksymalnie trzy wnioski o dofinansowanie odpowiednio do 65 mln zł, 30 mln zł oraz obligatoryjnie do 5 mln zł. Przekazane fundusze samorządy przeznaczą na budowę lub modernizację żłobków, przedszkoli, szkół, dróg, ścieżek rowerowych czy infrastrukturę wodno-kanalizacyjną.

Gmina Dobre Miasto otrzyma 4.750.000 zł na zadanie "Modernizacja zdegradowanych dróg na terenie Gminy Dobre Miasto".

Z przyznanych pieniędzy ma na terenie miasta przebudowane zostaną ulice: Legionów, Armii Krajowej, Artylerzystów i droga łącząca DK 51 z drogą wojewódzką nr 593. Na obszarach wiejskich przebudowana zostanie droga na odcinku Praslity-Łegno i droga wewnętrzna w Bzowcu.

Wyświetlony 3503 razy

Skomentuj