Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 16 czerwca 2024 r. Imieniny obchodzą: Alina, Aneta, Justyna
A A A
czwartek, 02 luty 2023 12:08

Osłabienia w DKS

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Występująca w IV lidze drużyna DKS w okrojonym składzie przygotowuje się do rundy wiosennej.

Do trzecioligowego Sokoła Ostróda odeszło dwóch zawodników. Do końca sezonu został wypożyczony Hubert Radzki, który jesienią wystąpił we wszystkich meczach i strzelił dwie bramki. Natomiast na zasadzie transferu definitywnego do Ostródy przeszedł Damian Lubak, który był zawodnikiem DKS od lipca 2021.

Jednak - jak twierdzi trener Maciej Szostek - klub jest w trakcie załatwiania formalności związanych z pozyskaniem nowych, a także powrotem z wypożyczeń kilku dobromiejskich zawodników.

DKS rozegrał dotychczas dwa mecze sparingowe. Wygrał 6:0 z MKS Jeziorany oraz 7:0 z Błękitnymi Orneta.

Tymczasem na wtorkowym posiedzeniu (30.01.) Zarząd WMZPN zdecydował, że forBET IV Liga w sezonie 2023/24 pozostanie ligą 16 drużynową. Zarząd zauważa, że z roku na rok wzrasta liczba sztucznych boisk w naszym województwie i z roku na rok coraz większa liczba klubów jest w stanie podołać graniu regularnych meczów ligowych w końcówce listopada i na początku marca. Zarząd uważa jednak, że ta liczba jest jeszcze zbyt mała, aby wszystkim klubom forBET IV Ligi narzucać konieczność gry w tych terminach. Zdaniem Zarządu nie jest optymalnym rozwiązaniem regularne wynajmowanie przez kluby sztucznych boisk w innych miejscowościach i granie na neutralnych boiskach bez publiczności. Kluby powinny w takim przypadku dysponować możliwością gry na sztucznych boiskach w swoich miejscowościach. Obecnie tylko 6 klubów ma sztuczne boisko w swojej miejscowości (Jeziorak Iława, Granica Kętrzyn, Mamry Giżycko, Mrągowia Mrągowo, Olimpia Elbląg, Tęcza Biskupiec), ale tylko 2-3 z nich dają możliwość udziału większej grupy kibiców.

DKS po rundzie jesiennej zajmuje 14. miejsce w tabeli. Rozgrywki ruszają 11 marca.

Na zdjęciu Damian Lubak z koszulką Sokoła.

Wyświetlony 2645 razy

Skomentuj