Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 22 maja 2024 r. Imieniny obchodzą: Julia, Wiesława, Helena
A A A
czwartek, 13 lipiec 2023 18:39

Pieniądze z KRUS dla OSP

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników podzielił pieniądze w otwartym konkursie na realizację zadania publicznego w zakresie ratownictwa i ochrony ludności pn. „Wyposażenie w sprzęt ratowniczo-gaśniczy, remont i modernizacja strażnic jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenów wiejskich”.

Ponad 13 milionów złotych rozdzielono na ponad cztery i pół tysiąca jednostek OSP. Z dofinansowania udzielonego przez Fundusz Składkowy mogą być pokryte wyłącznie koszty zakupu: sprzętu ratowniczo-gaśniczego, remontu i modernizacji strażnic OSP.

Dzisiaj w Dobrym Mieście dyrektor olsztyńskiego oddziału KRUS Henryk Żuchowski przekazał umowy strażom pożarnym z Sząbruku, Świątek, Kwiecewa, Dobrego Miasta, Spręcowa i Praslit. Pierwotnie KRUS planował przeznaczyć po 20 tys. zł dla jednostek OSP, ale w konkursie zgłosiło się tak wielu chętnych, że ograniczono dotacje do maksymalnego poziomu 10 tys. zł. Jak zaznaczył dyrektor Żuchowski - wszystkie jednostki, które wystąpiły o dotację i złożyły prawidłowo wnioski, otrzymały pieniądze. "Jestem za ochotniczymi strażami pożarnymi, dlatego że wiem, ile czasu swojego, swoich rodzin poświęcacie na rzecz mieszkańców."

Kamil Kulas ze Spręcowa podziękował za udzielone wsparcie - "Każda dotacja jest wykorzystana na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców".

Zastępca Burmistrza Janusz Filipkowski w imieniu samorządów także docenił pomoc KRUS. "Każde dofinansowanie z zewnątrz jest bardzo cenne" - powiedział Filipkowski.

33
33 33
35
35 35
41
41 41
46
46 46
50
50 50

Wyświetlony 2966 razy

Skomentuj