Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 26 lutego 2024 r. Imieniny obchodzą: Bogumił, Aleksandra, Mirosława
A A A
wtorek, 26 wrzesień 2023 12:58

Wygrywamy z Lotto

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dzięki „lottowiczom”, którzy wzięli udział w internetowym głosowaniu w konkursie „Sportowo Kulturalnie Lokalnie”, przy powiatowym Zespole Szkół w Dobrym Mieście powstanie plenerowa siłownia.

– Dziewięć lat temu wybudowaliśmy przy tej szkole nową halę sportową, w 2021 roku zmodernizowaliśmy bieżnię lekkoatletyczną. Teraz dzięki pieniądzom z Fundacji LOTTO będziemy mogli uzupełnić ten „kompleks” sportowo-rekreacyjny o siłownię, która służyć będzie nie tylko młodzieży z tej placówki

– mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński.

Przygotowany przez Powiat Olsztyński projekt znalazł się wśród 89 wybranych (ze 12,5 tys. zgłoszonych) przez jury konkursu „Sportowo Kulturalnie Lokalnie” Fundacji LOTTO, która między innymi wspiera budowę lub remont i uzupełnienie wyposażenia infrastruktury sportowej lub kulturalnej w każdym województwie na terenie Polski. Ponieważ sami mieszkańcy najlepiej wiedzą, co jest im potrzebne, a czego brakuje w ich najbliższej okolicy, przy realizacji konkursu brane były pod uwagę zgłoszenia potrzeb infrastrukturalnych poprzez stronę www.gramywygrywamy.pl. Dofinansowanie otrzymało 48 projektów, które w II etapie konkursu uzyskały najwięcej wskazań w internetowym głosowaniu. Pula nagród w tej edycji konkursu wynosiła po 300 tys. zł w każdym województwie. Do Powiatu Olsztyńskiego – trafiło 95 tys. zł.

Projekt siłowni stworzony przez samorząd Powiatu Olsztyńskiego ma kosztować prawie 119 tys. zł. Zakłada on budowę m.in. street workoutu, wahadła, biegacza i twistera, urządzeń do wyciskania na siedząco, wolnostojących orbiterów, „wioślarzy” i „narciarza”, steppera. Dzięki pieniądzom z Fundacji LOTTO, które pokryją 80 proc. kosztów, siłownia powinna być gotowa na początku przyszłego roku szkolnego.

– Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu na nasz projekt. Za głosy, które zadecydowały o naszym wspólnym sukcesie. I już dziś chcę zaprosić chętnych do korzystania z tego obiektu

– dodaje starosta A. Abako.

fot. Powiat Olsztyński

Wyświetlony 1239 razy

Skomentuj