Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 19 maja 2024 r. Imieniny obchodzą: Mikołaj, Piotr, Urban
A A A
poniedziałek, 08 styczeń 2024 08:58

Pożar w Barcikowie

W nocy z 7 na 8 stycznia doszło do pożaru budynku mieszkalnego w Barcikowie.

Przed godz. 3.00 w nocy strażacy dostali zgłoszenie o pożarze.

Cztery osoby ewakuowały się samodzielnie, jeszcze przed przyjazdem strażaków. Sama akcja gaśnicza z powodu mrozu była trudna i zaangażowano w nią 15 zastępów straży pożarnej.

Pożarem objęty był częściowo parter oraz poddasze i dach budynku mieszkalnego, zagrożony był sąsiedni budynek gospodarczy oraz garaż. Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji mienia z zagrożonych pożarem pomieszczeń, podaniu pięciu gaśniczych prądów wody w natarciu na dach budynku, poddasze oraz pomieszczenia na parterze celem ugaszenia pożaru, zlokalizowaniu i wyniesieniu z budynku butli z gazem propan - butan, przeprowadzaniu prac rozbiórkowych uszkodzonych elementów budynku i dogaszenia pozostałych ognisk pożaru, budowie stanowiska wodnego na rzece Łyna i zorganizowania dowożenia wody do miejsca pożaru. W trakcie działań gaśniczych przy użyciu kamery termowizyjnej zlokalizowano w jednym z pomieszczeń objętych pożarem żywego psa którego ewakuowano na zewnątrz. Z uwagi na uszkodzenia budynku nie nadaje się on do dalszej eksploatacji.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrym Mieście prosi o pomoc dla rodzin, które w pożarze straciły dorobek życia. Potrzebne są m.in.: żywność z dłuższym terminem przydatności, środki higieniczne, kuchenka elektryczna 2 palnikowa, czajnik. Potrzebne też są buty: męskie 46 oraz damskie 41. Telefon do Ośrodka: 570 292 381,

fot. Portal Pożarniczy WM, OSP Praslity

Wyświetlony 3071 razy

Skomentuj