Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 10 czerwca 2026 r. Imieniny obchodzą: Bogumił, Małgorzata, Edgar
A A A
piątek, 03 kwiecień 2026 11:26

Zmiany w dobromiejskiej kolegiacie

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W Wielki Czwartek w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie odbyła się Msza Krzyżma, której przewodniczył abp Józef Górzyński.

Arcybiskup ogłosił nominacje kanonickie m.in. w kolegiacie w Dobrym Mieście. Ksiądz Kanonik Gremialny Jerzy Balcer, proboszcz parafii świętych Hiacynty i Franciszka w Ostródzie, został mianowany Prepozytem Kapituły Kolegiackiej w Dobrym Mieście.

Ksiądz Prałat Kanonik Gremialny Stanisław Zinkiewicz, proboszcz parafii Najświętszego Zbawiciela i Wszystkich Świętych w Dobrym Mieście otrzymał tytuł Kanonika Zasłużonego. Taki sam tytuł otrzymał ksiądz Kanonik Gremialny Józef Gawrylczyk, duszpasterz emeryt w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Górowie Iławeckim. Z kolei tytuł Kanonika Gremialnego otrzymali: ksiądz Kanonik Honorowy Waldemar Cybulski, proboszcz parafii świętego Bartłomieja Apostoła w Jezioranach i dziekan dekanatu Barczewo oraz ksiądz Kanonik Honorowy Jerzy Mazur, proboszcz parafii świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Waplewie.

fot. facebook/poslaniecwarminski

Wyświetlony 4654 razy

1 komentarz

  • Link do komentarza poniedziałek, 06 kwiecień 2026 10:16 napisane przez Mieszkaniec DM

    Dzień dobry. Należy się w tym miejscu małe sprostowanie. Zmiany dotyczą nie dobromiejskiej kolegiaty, ale istniejącej przy kolegiacie Kapituły Kolegiackiej.

    Raportuj

Skomentuj