Uroczystości rozpoczęły się od polowej Mszy Świętej, koncelebrowanej przez kapłanów z gminy Dobre Miasto pod przewodnictwem ks. prał. Stanisława Zinkiewicza.
Następnie przyszedł czas na część oficjalną w której udział wzięli Radosław Król Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Andrzej Abako - Starosta Olsztyński oraz druhowie z ochotniczych straży pożarnych z całego regionu. W uroczystościach wzięła udział delegacja z partnerskiego miasta Quakenbrück z Niemiec z Panią Burmistrz Tülay Tsolak na czele. Podziękowania i nagrody trafiły do zasłużonych, emerytowanych druhów. Wojewoda oficjalne przekazał OSP Dobre Miasto nowy wóz bojowy.
Gminny Dzień Strażaka zbiegł się w tym roku ze Świętem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i to był podwójny powód do świętowania. Beata Harań - Burmistrz Dobrego Miasta uroczyście wręczyła druhom flagi.
Wieczór zakończył się koncertem Sławomira i Kajry.
Zdjęcia w naszej galerii.
