Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 10 czerwca 2026 r. Imieniny obchodzą: Bogumił, Małgorzata, Edgar
A A A
czwartek, 12 luty 2026 10:12

Reprezentantki Jelonków na mistrzostwach Polski

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Dwie wspaniałe drobnomieszczanki zostały zakwalifikowane wg rankingu do Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20, które odbędą się w Rzeszowie.

Małgosia Deszczka wystartuje na ekskluzywnym dystansie 600m - jak wiemy biegać 600 to nie takie hop siup ;) Czas Gosi z tego roku, uzyskany w Spale to 1:37.93 m i plasuje ją obecnie w pierwszej dziesiątce w Polsce (Gosia jest rok młodsza i w swoim roczniku jest w TOP-5).

Amelia Trokowska zakwalifikowała się z pięknie wyglądającym czasem 27.27 s :) i pobiegnie w biegu sprinterskim bez hamulców, czyli widowiskowe 200m. Prędkości w tych biegach są już tak znaczne, że tego dystansu nie da się biegać w hali bez specjalnie profilowanych łuków.

Gosia jest uczennicą III LO w Olsztynie, Amelia Techniku Budowlanego w Olsztynie ... a obydwie mieszkają i trenują w Dobrym Mieście. Są absolwentkami naszej SP3 w Dobrym Mieście!

Starty w Halach lekkoatletycznych (Spała, Toruń) to dla nas tylko przerywnik w przygotowaniach do sezonu wiosennego. Tegoroczna zima na Warmii wyjątkowo utrudnia przygotowania. Jednak dziewczyny, jak zresztą wielu naszych zawodników, pracowicie wykorzystało obozy w Szczyrku i w Wiśle. Zbudowały już teraz bardzo dobrą formę, która pozwala nam wyjechać po naukę i doświadczenie aby ścigać się z elitą ogólnopolską.

Wyświetlony 1243 razy

Skomentuj