Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 10 czerwca 2026 r. Imieniny obchodzą: Bogumił, Małgorzata, Edgar
A A A
poniedziałek, 04 maj 2026 13:34

Dzień Strażaka i Sławomir

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W sobotę świętowaliśmy Gminny Dzień Strażaka.

Uroczystości rozpoczęły się od polowej Mszy Świętej, koncelebrowanej przez kapłanów z gminy Dobre Miasto pod przewodnictwem ks. prał. Stanisława Zinkiewicza.

Następnie przyszedł czas na część oficjalną w której udział wzięli Radosław Król Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Andrzej Abako - Starosta Olsztyński oraz druhowie z ochotniczych straży pożarnych z całego regionu. W uroczystościach wzięła udział delegacja z partnerskiego miasta Quakenbrück z Niemiec z Panią Burmistrz Tülay Tsolak na czele. Podziękowania i nagrody trafiły do zasłużonych, emerytowanych druhów. Wojewoda oficjalne przekazał OSP Dobre Miasto nowy wóz bojowy. 

Gminny Dzień Strażaka zbiegł się w tym roku ze Świętem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i to był podwójny powód do świętowania. Beata Harań - Burmistrz Dobrego Miasta uroczyście wręczyła druhom flagi.

Wieczór zakończył się koncertem Sławomira i Kajry.

Zdjęcia w naszej galerii.

Wyświetlony 1207 razy

Skomentuj