Pod wskazanym adresem funkcjonariusze zobaczyli opisywany pojazd i 45-letniego kierowcę. W trakcie kontroli okazało się, że miał prawie promil alkoholu w organizmie. Kierowca stracił prawo jazdy, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
W niedzielę również świadek poinformował służby o kolejnym nietrzeźwym kierującym, który poruszał się swoim pojazdem ulicami Dobrego Miasta. Do zdarzenia doszło po godzinie 21:30. Zgłaszający jechał bezpośrednio za kierującym Volkswagenem, i ujął mężczyznę, gdy tylko ten zatrzymał swój pojazd. Przybyli na miejsce policjanci wyczuli od 54-latka zapach alkoholu. Dodatkowo mężczyzna miał problemy z utrzymaniem się równowagi. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że kierujący miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany, przez noc trzeźwiał w policyjnej celi. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności i co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów.
