Dzisiaj jest 27 lutego 2020 r. Imieniny obchodzą: Anastazja, Wiktor, Gabriel

Zmarł Waldemar Andrzej Dezor

12 sierpnia b.r. zmarł Waldemar Andrzej Dezor, ceniony architekt, były radny dobromiejski.

Andrzej Dezor urodził się we Wrocławiu w 1951 r. W 1975 roku ukończył Politechnikę Gdańską. Studiował architekturę wnętrz – formy przemysłowe w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku, gdzie w 1979 r. otrzymał dyplom. Od 1980 roku mieszkał w Dobrym Mieście.

Był szefem Autorskiego Biura Projektów PLAN WM sp. z o.o., które działa od 1992 r. Był autorem licznych realizacji architektonicznych, m.in. projektów budynków firm „Czmuda”, „Klink”, „Total-Pack” w Olsztynie. Zajmował się rewitalizacją Zespołu Parkowo-Dworskiego w Bogatyńskich, adaptacją istniejącej struktury Wieży Ciśnień w Szczytnie, czy rewitalizacją zabytkowego budynku z XVIII w. w Stolnie. Architekt był także autorem koncepcji zagospodarowania placu Jana Pawła II w Olsztynie.

W Dobrym Mieście rewitalizował m.in. Starą Gazownię i był projektantem wnętrz kościoła św. Faustyny.

W latach 1990-1993 był radnym i przewodniczącym Rady Miejskiej w Dobrym Mieście.

Msza żałobna odbędzie się w piątek, 15 sierpnia 2014 roku o godzinie 14:00, w kościele pw. Św. Faustyny Kowalskiej w Dobrym Mieście (ul. Garnizonowa), po czym nastąpi eksporta ciała Zmarłego na Cmentarz Komunalny przy ul. Poprzecznej w Olsztynie.

Udostępnij artykuł

Skomentuj