Dzisiaj jest 28 stycznia 2020 r. Imieniny obchodzą: Walery, Radomir, Karol

Przebudowa drogi Praslity-Piotraszewo

Na sesji powiatu 29 października radni wyrazili wolę przystąpienia Powiatu Olsztyńskiego do realizacji zadań w partnerstwie z gminami Biskupiec i Dobre Miasto w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019″. Tryb nadzwyczajny uzasadniał zbliżający się termin składania wniosków do programu tzw. „schetynówek”.

W myśl zacieśniania współpracy samorządów, Rada Powiatu podjęła 2 uchwały w sprawie zabezpieczenia w przyszłorocznym budżecie kwot stanowiących do 51% wkładu własnego w koszt przebudowy dróg gminnych. Powiat zabezpieczy w przyszłym roku 1 milion złotych na drogę nr 160003N Praslity – Nowa Wieś Mała. Z kolei na sesji Rady Miejskiej w Dobrym Mieście uchwalono przyznanie pomocy powiatowi na przebudowę tej drogi na odcinku Praslity - Piotraszewo w wysokości 892 500 zł.

Droga ta jest w fatalnym stanie. W 2013 roku mieszkańcy grozili blokadą drogi z powodu braku remontów. Krystyna Plocek, dyrektor Powiatowej Służby Drogowej w Olsztynie, mówiła wtedy: — To bardzo stara, wąska i zjeżdżona droga, ale wciąż jest na bieżąco remontowana. Rzeczywiście, kwalifikuje się do kapitalnej przebudowy, ale to już poważna inwestycja.

W maju b.r. w Dobrym Mieście odbyło się posiedzenie zarządu powiatu. Na posiedzeniu burmistrz Stanisław Trzaskowski przedstawił najpilniejsze potrzeby w zakresie dróg powiatowych (m.in. remont drogi Praslity-Piotraszewo-Mawry, remont drogi Knopin-Swobodna, dokończenie budowy ul. Garnizonowej). Przedstawił również wniosek przewodniczącej zarządu osiedla Przysiółek Górny w sprawie oznakowania drogi w kierunku na Łąkę Babci (przedłużenie ul. Garnizonowej) jako traktu pieszo-jezdnego. Jak widać, pierwsze efekty współpracy przynoszą rezultaty.

 

Udostępnij artykuł

Skomentuj