Dzisiaj jest 28 stycznia 2020 r. Imieniny obchodzą: Walery, Radomir, Karol

Symbole Światowych Dni Młodzieży w Dobrym Mieście

W związku z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży, które będą miały miejsce w Krakowie w 2016 roku, na terenie wszystkich diecezji Polski odbywa się peregrynacja symboli ŚDM - Krzyża oraz Ikony Matki Bożej Śnieżnej.

Krzyż został podarowany w 1985 roku młodym ludziom przez Ojca Świętego Jana Pawła II na zakończenie Roku Świętego Jubileuszu Odkupienia. Do dziś Krzyż był obecny na wszystkich kontynentach. Przy nim modlono się w miejscu zamachów na World Trade Center w Nowym Jorku, odwiedził siedzibę ONZ, szpitale, szkoły, więzienia. Obraz Matki Bożej Salus Populi Romani (Matki Bożej Śnieżnej) należy do najbardziej czczonych wizerunków Maryi we Włoszech. W 2003 roku Papież Jan Paweł II podarował młodzieży kopię ikony, aby niosła ją po świecie razem z Krzyżem ŚDM.

W dniach 12-13 listopada 2015 roku (czwartek, piątek) symbole Światowych Dni Młodzieży odwiedzą Dobre Miasto. Poniżej przedstawiam program peregrynacji w Dobrym Mieście:

12 listopada 2015r. (czwartek) 17.00 - Msza Św. w Parafii Najświętszego Zbawiciela i Wszystkich Świętych w Dobrym Mieście

13 listopada 2015r. (piątek) 8.00 - Peregrynacja Symboli ŚDM w szkołach w Dobrym Mieście

11.30 - Siostry Karmelitanki w Spręcowie

Dokładny przebieg peregrynacji dostępny jest na stronie internetowej www.sdmwarmia.pl

 

Udostępnij artykuł

Skomentuj