Dzisiaj jest 4 kwietnia 2020 r. Imieniny obchodzą: Wacław, Izydor, Benedykt

Wojewoda na spotkaniu z samorządowcami

Współpraca samorządów z rządem, kwestie oświatowe oraz finansowe - to tylko niektóre z tematów poruszonych na spotkaniu zorganizowanym przez Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich. W debacie dotyczącej bieżącej działalności samorządów i ich przyszłości uczestniczył wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

Samorządowcy zwrócili się do wojewody oraz posłów i senatorów z naszego regionu o wsparcie w dążeniach do zwiększenia środków finansowych na zadania zlecone, a także o przeanalizowanie problemów oświatowych w samorządach. Rozmawiano również o procedowaniu rozwiązań legislacyjnych dotyczących miast i gmin naszego regionu oraz o możliwościach, jakie daje naszemu województwu nowa unijna perspektywa finansowa. Swoje wsparcie dla działań samorządów zadeklarował wojewoda Artur Chojecki, który podkreślił przede wszystkim potrzebę dobrej współpracy i zmian, które wpłynęłyby pozytywnie na rozwój naszego regionu.

Obejmując stanowisko Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, zdecydowałem się ponieść odpowiedzialność za przyszłość regionu, który potrzebuje wielu dobrych zmian. Wiem, zarówno z własnego doświadczenia, jak i z osobistych kontaktów z wieloma przedstawicielami samorządów oraz napływającej do urzędu wojewódzkiego korespondencji, że również Państwu na tych zmianach zależy. Musimy dążyć do tego, aby nasz region był postrzegany nie tylko jako dobre miejsce do letniego wypoczynku, ale miejsca w którym warto inwestować, zakładać firmy, rozwijać zawodowe i osobiste ambicje. Musimy się gospodarczo rozwijać, żeby młodzi ludzie nie wyjeżdżali z naszego województwa do innych regionów w kraju lub zagranicę, a swoje życiowe plany mogli z satysfakcją realizować właśnie na Warmii i Mazur. Jestem również otwarty na Państwa sugestie, propozycje, bo mają Państwo najlepszą orientację w zarządzanych samorządach, czego potrzeba ze strony administracji rządowej, żeby usunąć przeszkody utrudniające lub wręcz uniemożliwiające sprawne wywiązywanie się z zadań, jakie nałożone są na samorządy mówił wojewoda Artur Chojecki

 

fot. Kamil Olszewski

Udostępnij artykuł

Skomentuj