Dzisiaj jest 29 marca 2020 r. Imieniny obchodzą: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Program Rodzina 500+

Urząd Miejski informuje, że wnioski w ramach Programu „Rodzina 500 plus” będzie można składać od momentu startu programu, czyli od 1 kwietnia br.

Wnioski przyjmowane będą w Urzędzie Miejskim, przy ul. Warszawskiej 14. Druki wniosków będą dostępne w:

  • siedzibie Urzędu (Punkt Obsługi Interesanta, sekretariat),
  • szkołach i przedszkolach (publicznych i niepublicznych)
  • Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej,
  • Zespole Obsługi Ekonomiczno – Administracyjnej,
  • przychodniach lekarskich,
  • Centrum Kulturalno – Bibliotecznym oraz punktach bibliotecznych,
  • Ośrodku Sportu i Rekreacji
  • do pobrania na stronie Urzędu Miejskiego oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu.

Zgodnie z Programem „Rodzina 500 plus”, z pomocy skorzystają rodzice oraz opiekunowie dzieci do 18 roku życia. Świadczenie wychowawcze otrzymywać mogą rodzice, opiekunowie prawni lub faktyczni dziecka. Każda rodzina z minimum dwojgiem niepełnoletnich dzieci będzie mogła otrzymać 500 zł na drugie i każde kolejne dziecko. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę rodzina otrzyma wsparcie także na pierwsze dziecko. Dla rodzin wychowujących dziecko niepełnosprawne kryterium dochodowe jest wyższe i wynosi 1200 zł netto.

Świadczenie wychowawcze 500 zł nie będzie liczone do dochodu przy ustalaniu prawa do innych świadczeń m.in. z pomocy społecznej, funduszu alimentacyjnego oraz świadczeń rodzinnych Jeśli wniosek zostanie złożony w ciągu pierwszych 3 miesięcy (do 1 lipca br.), rodzice dostaną wyrównanie wstecz – pozwoli to uniknąć kolejek i zapewni płynność wypłat. W kolejnych miesiącach świadczenie będzie wypłacane od miesiąca, w którym rodzice złożą wniosek.

Do programu będzie można dołączyć w dowolnym momencie. Prawo do świadczenia będzie ustalane na okres 1 roku – od 1 października do 30 września. Wnioski na kolejne okresy będzie można składać od 1 sierpnia danego roku. Pierwszy okres wypłacania świadczenia wychowawczego będzie jednak dłuższy, od kwietnia 2016 r. aż do 30 września 2017 roku.

Udostępnij artykuł

Skomentuj