Dzisiaj jest 3 kwietnia 2020 r. Imieniny obchodzą: Renata, Jakub, Ryszard

Inwestycje na drogach wojewódzkich

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Dobrym Mieście radni m.in. dokonali zmian w budżecie, przeznaczając środki na inwestycje drogowe współfinansowane z samorządem województwa.

Jak dowiedzieliśmy się w Zarządzie Dróg Wojewódzkich przygotowany jest już projekt budowlany na wykonanie chodnika przy ulicy Jeziorańskiej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 593. Chodzi o brakujące 242 mb do skrzyżowania z ulicą Kopernika. Niestety w projekcie nie ujęto oświetlenia tego fragmentu. Planowany termin zakończenia zadania to 30 listopada 2016 r. Przewidywane koszty realizacji budowy chodnika przy ul. Jeziorańskiej wynoszą ok. 120 tys. zł, z czego udział Gminy Dobre Miasto wynosi prawie 60 tys. zł.

Przedmiotem innego porozumienia z Gminą Dobre Miasto jest przebudowa nawierzchni drogi 593 na odcinku Orzechowo – Dobre Miasto. Szacunkowy zakres tej inwestycji to ok. 1 km. Przewidywany koszt przebudowy nawierzchni drogi wynosi ok. 1 mln zł, z czego udział Gminy to 100 tys. zł.

W samym Orzechowie planowana jest także budowa chodnika i zatoki autobusowej. W tym zadaniu udział Gminy to 201 tys. zł.

W ramach współpracy z województwem rada przeznaczyła także 2470 zł na dofinansowanie zadania pod nazwą Biuro Regionalne Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Brukseli.

Udostępnij artykuł

komentarzy3

 • Link do komentarza Leszekbodzio

  Leszekbodzio

  CETEMar+01:001PMCETE_WtPMCETE_WtEmarzecPM14568513871CET

  Nie bardzo inwestycję czyli będzie zrobiony jeden kilometr drogi.

  Raportuj
 • Link do komentarza Janusz Podleśna

  Janusz Podleśna

  CETEMar+01:001PMCETE_WtPMCETE_WtEmarzecPM14568562181CET

  A co z drogami powiatowymi gdzie dziury już mają po 30 cm głębokości a na koleinach gubi się tłumiki od samochodów???? Patrz droga Podleśna , Kabikiejny????????
  Lepiej dawać na asfalt wojewodzie niż naprawiać dojazdy do domów drogą powiatową?????

  Raportuj
 • Link do komentarza krzysiek

  krzysiek

  CETEMar+01:001PMCETE_WtPMCETE_WtEmarzecPM14568565501CET

  pan burmistrz dal ciala poniewaz nie zaproponowaL projektu DOKONCZENIA ULICY jEZIORANSKIEJ Z OSWIETLENIEM!!!!!!

  Raportuj

Skomentuj