Dzisiaj jest 4 lipca 2022 r. Imieniny obchodzą: Elżbieta, Malwina, Teodor
A A A
środa, 17 maj 2017 23:35

Po pieniądze do cukierni

Dzięki szybkiej reakcji mieszkańców Dobrego Miasta policjanci zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który włamał się do jednej z cukierni w centrum miasta.

Wczoraj przed północą do oficera dyżurnego Komisariatu Policji w Dobry Mieście zadzwoniły dwie kobiety i przekazały informację, że w cukierni mieszczącej się w centrum miasta znajduje się mężczyzna i prawdopodobnie usiłuje coś ukraść. Przed przyjazdem policji podejrzany uciekł z miejsca przestępstwa. Funkcjonariusze zauważyli go, gdy ten uciekał w kierunku zabudowań nieopodal sklepu. Natychmiast ruszyli za nim w pościg. Już kilka ulic dalej policjanci zatrzymali sprawcę. Przestępca podczas włamania uszkodził drzwi wejściowe i rozbił szybę jednej z witryn sklepowych. Zginęła również kasetka z pieniędzmi. Na szczęście były to tylko drobne przeznaczone do wydawania reszty klientom.

Po zbadaniu sprawcy alkomatem, okazało się, że ma on ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut kradzieży z włamaniem. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

KMP Olsztyn

Wyświetlony 1369 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.