Dzisiaj jest 6 lipca 2022 r. Imieniny obchodzą: Łucja, Dominika, Teresa
A A A
piątek, 11 sierpień 2017 16:22

Szczęśliwe zakończenie poszukiwań 71-latka

Poszukiwania zaginionego mężczyzny trwały 5 dni. W działania zaangażowanych było kilkudziesięciu policjantów i strażaków. Na miejscu pracowali również przewodnicy z psami tropiącymi i płetwonurkowie. 71- latek został odnaleziony w zaroślach nad rzeką Łyna.

Zawiadomienie o zaginięciu mężczyzny wpłynęło do Komisariatu Policji w Dobrym Mieście w poniedziałek (07.08.2017). 71-latek opuścił teren Domu Pomocy Społecznej i poszedł w nieznanym kierunku. Policjanci natychmiast rozpoczęli akcję poszukiwawczą, do której przyłączyli się również strażacy. 

Przez 5 dni kilkudziesięciu funkcjonariuszy przeczesywało tereny przyległe do miejsce zaginięcia. W działaniach brali udział również policyjni wodniacy i przewodnicy psów tropiących. W poszukiwaniach w wodzie pomagali płetwonurkowie ze straży pożarnej.

Dziś (11.08.2017) 71-latek, cały i zdrowy został odnaleziony. Przebywał nad rzeką Łyna, w silnie zakrzewionym miejscu. Policjanci wezwali karetkę pogotowia w celu udzielenia pomocy starszemu mężczyźnie, jednak z uwagi na to, że znajdował się na trudno dostępnym terenie, pojazd nie mógł tam dojechać. Na pomoc przypłynęli strażacy, którzy rzeką przetransportowali seniora do pojazdu. Mężczyzna trafił do szpitala na obserwację.

KMP Olsztyn

Wyświetlony 1627 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.