Dzisiaj jest 4 lipca 2022 r. Imieniny obchodzą: Elżbieta, Malwina, Teodor
A A A
wtorek, 29 maj 2018 12:17

Pijana matka

Dziś w nocy (29.05.2018 r.) po godz. 1:00 do oficera dyżurnego Komisariatu Policji w Dobrym Mieście zadzwonił zdenerwowany taksówkarz i poinformował, że kurs jego taksówką zamówiła nietrzeźwa kobieta, która na rękach trzymała trzymiesięczne niemowlę. Na miejsce natychmiast został wysłany policyjny patrol.

Policjanci zbadali stan trzeźwości 31-letniej mieszkanki gminy Lubomino. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia taksówkarza i wykazało dwa promile alkoholu w organizmie nieodpowiedzialnej matki. Mundurowi kobietę wraz z niemowlęciem przewieźli do jej miejsca zamieszkania, w którym na matkę czekało jeszcze czworo jej dzieci. Wszystkimi zajął się ojciec nietrzeźwej kobiety.

Policjanci odkryli powód, dla którego kobieta zamówiła kurs taksówką – okazało się, że wcześniej próbowała ona dodzwonić się do swojej koleżanki oddalonej od niej o kilkadziesiąt kilometrów, a gdy ta nie odbierała, 31-latka postanowiła wziąć ze sobą najmłodsze z dzieci i pomimo późnej pory nocnej osobiście do niej pojechać. Podróż przerwała interwencja policjantów.

Już z samego rana policjanci o niebezpiecznej sytuacji poinformowali Sąd Rodzinny i Nieletnich. 31-letnia kobieta odpowie za nienależyte sprawowanie opieki nad osobą małoletnią. Dokładnie sprawdzone zostanie również to, czy swoim zachowaniem kobieta nie naraziła niemowlęcia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

KMP Olsztyn

Wyświetlony 1776 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.