Dzisiaj jest 3 października 2022 r. Imieniny obchodzą: Teresa, Gerard, Bogumił
A A A
czwartek, 31 grudzień 2020 13:08

Zaatakował przechodnia

42-latek zaatakował przypadkowego przechodnia. Sprawca zdarzenia najpierw uderzył swoją ofiarę ręką, a następnie, gdy poszkodowany upadł na ziemię zaczął kopać go po całym ciele. W chwili zdarzenia był kompletnie pijany.

Zachowanie 42-letniego mężczyzny, który w poniedziałek (28.12.2020r.) na jednej z ulic Dobrego Miasta, zaatakował przypadkowego przechodnia trudno jest wytłumaczyć. Agresor najpierw uderzył swoją ofiarę ręką, a następnie zaczął ją kopać po całym ciele, po czym uciekł. Pomocy poszkodowanemu udzielił patrol policji, który przejeżdżając w pobliżu miejsca zdarzenia zauważył grupę ludzi pochylającą się nad poszkodowanym. Policjanci natychmiast przystąpili do ustalania okoliczności tego zdarzenia. W tym celu dotarli, zabezpieczyli i zbadali zapisy z kamer pobliskiego monitoringu.

Okazało się, że sprawca był im znany z poprzednich interwencji. Funkcjonariusze szybko ustalili jego miejsce przebywania. Sprawca zdarzenia został zatrzymany w mieszkaniu, w którym się ukrywał. Był kompletnie pijany i nie potrafił w racjonalny sposób wytłumaczyć swojego zachowania.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu został przesłuchany w charakterze sprawcy uszkodzenia ciała, do którego się przyznał. Na miejsce zdarzenia wezwana została karetka pogotowia, którą poszkodowany został przewieziony do jednego z olsztyńskich szpitali. Na szczęście, po przeprowadzeniu badań okazało się, że nie doznał on poważnych obrażeń, a jedynie ogólnych potłuczeń ciała.

42-latek odpowie za spowodowanie lekkiego uszczerbku na zdrowiu, o którym jest mowa w art. 157§2 kk, za który grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Decyzją sądu zastosowano wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

KMP Olsztyn

Wyświetlony 2276 razy