Dzisiaj jest 21 maja 2022 r. Imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
A A A
środa, 11 sierpień 2021 18:57

Dzięki policjantom bezdomne psy trafiły do schroniska

Szybka reakcja i wielkie policyjne serce sierż. szt. Radosława Ben-Rynkiewicza sprawiły, że błąkające się w pobliżu drogi wojewódzkiej psy zostały uratowane. Policjant zaopiekował się znajdami i o całym zajściu powiadomił swoich kolegów z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście, którzy po chwili przyjechali z pomocą.

W ubiegłą środę sierż. szt. Radosław Ben-Rynkiewicz, na co dzień pełniący służbę w Posterunku Policji w Gietrzwałdzie, będąc w czasie wolnym od służby i jadąc drogą W507, zauważył dwa błąkające się w pobliżu jezdni psy. Miejsce znalezienia czworonogów było oddalone o kilkaset metrów od najbliższych zabudowań, a zachowanie zwierząt wskazywało, że są one zdezorientowane miejscem i okolicznościami, w których się znalazły. Empatia w stosunku do zwierząt nie pozwoliła funkcjonariuszowi przejść, a raczej przejechać obojętnie obok zwierząt potrzebujących pomocy. Policjant zatrzymał się w miejscu bezpiecznym, zbliżył się do zwierząt i wzbudzając zaufanie czworonogów, zaopiekował się nimi. Pupile znalazły chwilowy azyl w pojeździe policjanta, który poinformował o zaistniałej sytuacji swoich kolegów z Komisariatu Policji z Dobrego Miasta. Patrol już po chwili dojechał we wskazane miejsce i przejął zwierzęta, aby zawieźć je do najbliższego schroniska.

Dzięki reakcji policjanta psom nic złego się nie stało. Trafiły one do Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach, w którym przebywają do dziś w oczekiwaniu na kogoś, kto będzie w stanie stworzyć im prawdziwy dom. Postawa naszego pokazuje, że troska o dobro zwierząt jest również ważnym elementem służby społeczeństwu.

KMP Olsztyn

Wyświetlony 1184 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.