Dzisiaj jest 17 sierpnia 2022 r. Imieniny obchodzą: Anita, Julianna, Jacek
A A A
czwartek, 30 czerwiec 2022 20:25

Dwie firmy chętne do przebudowy ul. Olsztyńskiej

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Dwie firmy złożyły oferty w przetargu na rozbudowę ulicy Olsztyńskiej w ciągu drogi krajowej nr 51 w Dobrym Mieście.

Jak podaje GDDKiA w Olsztynie 14 087 504,63 mln zł zaproponowało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lidzbarka Warmińskiego, a 18 710 871,94 mln zł – firma STRABAG. Przedmiot zamówienia ma zostać zrealizowany w terminie nie dłuższym niż 18 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

Rozbudowa DK51 w Dobrym Mieście obejmie poszerzenie jezdni do 7 m, wzmocnienie konstrukcji istniejącej nawierzchni do nośności 11,5 ton na oś, korektę łuków pionowych i poziomych. Przebudowane zostaną skrzyżowania i istniejące zjazdy, a także kanalizacja deszczowa. Zadanie przewiduje również budowę oświetlenia drogowego, przejść dla pieszych wraz z azylami i pary zatok autobusowych. Powstaną również chodniki i ciągi pieszo-rowerowe. W celu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz komfortu jazdy, na drodze krajowej nr 51 w obrębie istniejącego skrzyżowania z ulicą Cmentarną zaprojektowano skrzyżowanie typu rondo. Przełożone w to miejsce zostanie skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 593 (ul. Grunwaldzka), którego w obecnej lokalizacji nie można przebudować. Wiązałoby się to z koniecznością wyburzeń budynków.

Inwestycja poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz komfort przejazdu tranzytowego i lokalnego. Poprawie ulegnie również bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów dzięki budowie chodników, ciągu pieszo-rowerowego oraz przejść dla pieszych.

Wyświetlony 586 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.