Wydrukuj tę stronę
środa, 30 wrzesień 2020 10:02

Odpowie za niszczenie mienia

Olsztyńscy policjanci wyjaśnili okoliczności i zatrzymali sprawcę zniszczenia trzech tabliczek z nazwami firm umieszczonymi na elewacji jednego z budynków w mieście. Okazał się nim 38-latek z Dobrego Miasta, który będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wyjaśnili okoliczności zniszczenia mienia, do którego doszło pod koniec maja 2019 roku w Olsztynie. Wówczas policjanci otrzymali zgłoszenie, że nieznany sprawca uszkodził 3 tabliczki z nazwami firm zrywając je z elewacji jednego z budynków. Wartość strat oszacowano na ponad 500 złotych. W trakcie czynności funkcjonariusze wpadli na trop i zatrzymali 38-latka z Dobrego Miasta podejrzewanego o to przestępstwo.

Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenie mienia, do którego się przyznał. Tłumaczył policjantom swoje zachowanie działaniem wcześniej wypitego alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że 38-latek był wcześniej karany za podobne przestępstwa, dlatego będzie odpowiadać w warunkach tzw. recydywy. Grozi mu kara do 7,5 roku pozbawiania wolności.

Wyświetlony 1341 razy