Dzisiaj jest 6 sierpnia 2021 r. Imieniny obchodzą: Sława, Jakub, Stefan
A A A
czwartek, 08 październik 2020 07:59

Recital Agnieszki Szczuckiej

Serdeczne zapraszamy na recital Agnieszki Szczuckiej, który odbędzie się 10 października (sobota) o godzinie 17:00 w Salonie Artystycznym CKB.

– Mezzosopran , którym operuje Pani Agnieszka, zresztą mieszkanka Dobrego Miasta, jest niezwykle dźwięczny i ma piękną barwę. Ci, którzy odwiedzą sobotnią porą Salon Artystyczny CKB z pewnością nie będą tego żałować - zachwala walory głosowe Agnieszki Szczuckiej, burmistrz Dobrego Miasta, Jarosław Kowalski.

Na koncercie będzie można usłyszeć między innymi: pieśni polskiego kompozytora doby romantyzmu- Mieczysława Karłowicza, arię Halki Stanisława Moniuszki i arię Dalili Camilla Saint - Saensa (czyt.Kamila Sę Sansa), oraz słynne arie z operetek " Księżniczka Czardasza" Imre Kalmana czy "Wesoła wdówka" Franza Lehara. Nie zabraknie również przebojów, takich jak "Habanera" Carmen z opery Georgesa Bizeta) czy pieśni meksykańskiego kompozytora Agustina Lary "Granada". Zapowiada się naprawdę interesująco!

Słów kilka przybliżających muzyczny profil Agnieszki Szczuckiej: absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, w klasie śpiewu solowego prof.Brygidy Skiby. W czasie studiów uczestniczyła w w kursach mistrzowskich prowadzonych przez tak wybitnych artystów i pedagogów jak: Paul Esswood, Claudio Desderi, Charlotte Lehmann czy Katarzyna Dondalska. Jako solistka współpracuje z Zespołem Kameralnym Artis z Gdańska, oraz młodymi pianistami -Martą Kur i Łukaszem Jóźwiakiem. W kwietniu 2012 roku zadebiutowała w partii Hrabiny w operze Wesele Figara W. A. Mozarta w reżyserii J. Wójcickiego. Brała udział w projektach Opery Wrocławskiej i Bałtyckiej oraz występowała na Festiwalu Wratislavia Cantans. Od kilku lat z realizuje się jako pedagog śpiewu solowego. W swoim repertuarze posiada dzieła operowe, operetkowe, oratoryjno-kantatowe oraz pieśni.

Na fortepianie śpiewaczce towarzyszyć będzie Łukasz Jóźwiak, który jest absolwentem Wydziału Edukacji Muzycznej UWM w Olsztynie. Ukończył również Akademię Muzyczną w Poznaniu (filia w Szczecinie), dyplom uzyskał na Akademii Sztuki w Szczecinie na Wydziale Instrumentalnym w klasie fortepianu u prof. Bogusława Rottermunda. Łukasz jest również pedagogiem w szkołach muzycznych w Olsztynie i w Dywitach. Akompaniator w klasach fletu, skrzypiec i saksofonu, perkusji, waltorni. Swoje pedagogiczne pasje realizuje również jako wykładowca na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Podczas wydarzenia obwiązuje absolutny reżim sanitarny.

Wyświetlony 963 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.