Dzisiaj jest 2 lutego 2023 r. Imieniny obchodzą: Maria, Mirosław, Joanna
A A A
środa, 02 luty 2022 08:47

Przebudowy DK 51 ciąg dalszy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Minister Infrastruktury zatwierdził 11 stycznia Program Inwestycji „Rozbudowa drogi krajowej nr 51 odc. Lidzbark Warmiński – Wichrowo”. Droga połączy się z budowaną aktualnie obwodnicą Smolajn.

Inwestycja obejmie nie tylko wykonanie nowej nawierzchni przystosowanej do obsługi ciężkich pojazdów, ale też budowę ścieżek rowerowych, przebudowę skrzyżowań oraz budowę niezbędnej infrastruktury technicznej. Prace budowlane planowane są na lata 2026-2028.

– Zaplanowana przebudowa DK51 to wspaniała wiadomość. To wielka szansa dla całej Warmii i zaproszenie przedsiębiorców do inwestowania w naszych regionie oraz lepsze skomunikowanie kraju z lidzbarskim uzdrowiskiem. Cieszę się, że problem został zauważony. Wielokrotnie sygnalizowałem Ministerstwu konieczność szerszego zajęcia się tematem przebudowy drogi będącej „kręgosłupem” Warmii. W Smolajnach przekazałem list, a bezpośrednio z Ministrem Infrastruktury rozmawiałem podczas Forum Ekonomicznego. Opowiedziałem mu o naszej palącej potrzebie podjęcia dalszych działań w kierunku wyrównania szans Polski północno-wschodniej, której podstawą jest właśnie nowoczesna i przystosowana do rosnących potrzeb komunikacyjnych DK51 – powiedział Jacek Wiśniowski Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego.

Droga Krajowa nr 51 ma długość 122 km i stanowi jeden z najważniejszych szlaków komunikacyjnych w województwie warmińsko-mazurskim. Łączy najważniejsze polsko-rosyjskie przejście graniczne w Bezledach z drogą ekspresową nr 7, przecinając Bartoszyce, Lidzbark Warmiński, Dobre Miasto i Olsztyn.

UM Lidzbark Warmiński

Wyświetlony 1922 razy