Dzisiaj jest 24 marca 2023 r. Imieniny obchodzą: Gabriel, Marek, Gabor
A A A
czwartek, 19 styczeń 2023 21:59

Ruszają prace projektowe kolejnych odcinków DK51

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma Value Engineering z Warszawy opracuje dokumentację rozbudowy 30 km drogi pomiędzy Bartoszycami i Wichrowem. GDDKiA podpisała umowy na wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla rozbudowy dwóch odcinków DK51.

Koszt dokumentacji dla 16-kilometrowego odcinka Bartoszyce - Lidzbark Warmiński to 3,9 mln zł, a dla odcinka Lidzbark Warmiński - Wichrowo o długości 14,4 km, blisko 3 mln zł.

Wyłoniony w przetargach wykonawca zaprojektuje rozbudowę dwóch odcinków DK51 o łącznej długości 30 km. Docelowo w ramach inwestycji wykonana zostanie nowa konstrukcja nawierzchni o dopuszczalnym nacisku 11,5 t/oś. Przebudowane będą skrzyżowania, powstaną chodniki i ciągi pieszo-rowerowe, zatoki autobusowe oraz oświetlenie drogowe. Termin wykonania dokumentacji projektowej dla rozbudowy odcinka Bartoszyce - Lidzbark Warmiński wynosi 30 miesięcy, zaś dla odcinka Lidzbark Warmiński - Wichrowo to 28 miesięcy

Prace nad dokumentacją trasy od Bartoszyc do Wichrowa to część działań jakie prowadzone są dla rozbudowy DK51. W sierpniu ubiegłego roku oddano do użytku obwodnicę Smolajn, wybudowaną w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic. W trakcie prac budowlanych jest odcinek Smolajny - Kosyń, z którym w przyszłości połączy się obwodnica Dobrego Miasta, dla której trwają już prace przygotowawcze. Przedłużeniem tej obwodnicy będzie zmodernizowany już odcinek od Barcikowa do Spręcowa, a dalej - znajdująca się obecnie na etapie prac przygotowawczych - obwodnica Olsztyna i Dywit. Po zrealizowaniu tych wszystkich prac poprawią się warunki i bezpieczeństwo ruchu na całym odcinku DK51 pomiędzy Bartoszycami a Olsztynem.

fot. GDDKiA Olsztyn

Wyświetlony 763 razy

Skomentuj