Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 22 maja 2024 r. Imieniny obchodzą: Julia, Wiesława, Helena
A A A
czwartek, 18 styczeń 2024 17:40

"Bezpieczne ferie 2023"

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Olsztynie oraz Komenda Miejska Policji w Olsztynie zorganizował cykl festynów skierowanych do dzieci i młodzieży, podczas których oprócz wiedzy teoretycznej tj. nauki zasad bezpieczeństwa na stoku narciarskim, na lodowisku, na placu zabaw, na dworze czy w lesie, zadbamy o umiejętności praktyczne.

W czasie festynów reprezentanci Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie promować będą akcję "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" oraz konkurs "Śnieżny Dekalog". Poza oglądaniem pokazów ratowniczych, dzieci będą mogły zobaczyć, jak wygląda posłuszeństwo psa służbowego. Policyjny przewodnik psa opowie jak się zachować w przypadku, gdy zaatakuje nas agresywne zwierzę. Dzieci będą mogły sprawdzić nabytą wiedzę w trakcie prowadzonych konkursów, które odbywać się będą przy stoiskach profilaktycznych, w tym przy mobilnym centrum bezpieczeństwa "NOL-ek". Organizatorzy imprezy przygotowali różne upominki dla zwycięzców quizów oraz smaczną niespodziankę.

Dzisiaj na plaży w Swobodnej spotkać można było policjantów, strażaków, medyków oraz leśników, od których uczniowie dobromiejskich szkół mogli dowiedzieć się, jak zachowywać się w domu, na dworze – na stoku narciarskim, lodowisku, nad jeziorem czy w lesie, aby być bezpiecznym. Prelekcjom i pogadankom towarzyszyły pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz akcji ratunkowej na wodzie. W akcji wzięło udział ponad 150 uczniów szkół podstawowych z Dobrego Miasta.

fot. KMP Olsztyn

Wyświetlony 923 razy

Skomentuj