Ułatwienia dostępu

 • Skalowanie treści 100%
 • Czcionka 100%
 • Wysokość linii 100%
 • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 22 maja 2024 r. Imieniny obchodzą: Julia, Wiesława, Helena
A A A
piątek, 12 kwiecień 2024 18:12

Informacja o warunkowej przydatności wody do spożycia z wodociągu publicznego w Dobrym Mieście

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Olsztynie informuje, że w badaniach jakości wody z wodociągu publicznego w Dobrym Mieście zaopatrującego miejscowości: Dobre Miasto, Kosyń, Kunik, Stary Dwór stwierdzono obecność bakterii grupy coli.

Woda warunkowo przydatna do spożycia po uprzednim przegotowaniu.

Przegotowania wymaga też woda do: przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów, mycia naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt.

Strona Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Olsztynie.

Stanowisko Zakładu Usług Wodnych:

Drodzy Mieszkańcy, pragniemy uspokoić i zwrócić uwagę, że stwierdzona warunkowa przydatność wody do spożycia ze względu na obecność grupy coli w wodzie, została stwierdzona z powodu jednostkowej jej obecności. Brak potencjalnie chorobotwórczych bakterii E.coli oraz enterokoków pozwala na jej warunkowe spożycie. Jednocześnie informujemy, że trwają działania naprawcze polegające na płukaniu sieci wodociągowej i dezynfekcji wody. Kolejnych wyników badań spodziewamy się w poniedziałek około godziny 15.

Drodzy Mieszkańcy! Komunikat dotyczy: miasta Dobre Miasto oraz Kosynia, Starego Dworu i nowych osiedli przed Nową Wsią Małą. Skutkiem awarii jest pogorszona jakość wody, co wymaga intensywnego wypłukania sieci.

Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.

obraz

Wyświetlony 2061 razy

2 komentarzy

 • Link do komentarza sobota, 13 kwiecień 2024 22:23 napisane przez nik

  TAHAL Water Solutions

  Raportuj
 • Link do komentarza sobota, 13 kwiecień 2024 08:22 napisane przez Jarek Kutasińki

  Dlaczego mieszkańcy Dobrego Miasta nie dostali do tej pory SMS z alertem na temat wody zatrutej bakteriami coli!? Mam codziennie biegać pod sklep i sprawdzać na tablicy ogłoszeń czy woda nadaje się do picia!? Ja nie śledzę newsów na stronie gminy DM. Dlaczego burmistrz nie zadbał o to żebyśmy dostali SMS z alertem!?

  Raportuj

Skomentuj