Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 16 czerwca 2024 r. Imieniny obchodzą: Alina, Aneta, Justyna
A A A
poniedziałek, 13 maj 2024 08:21

I Dobromiejski Miting Lekkoatletyczny PZLA/WMZLA

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W piękny, sobotni dzień, 11.05.2024, na nowym stadionie w Dobrym Mieście odbyły się pierwsze, oficjalne zmagania w ramach struktur Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

I Dobromiejski Miting Lekkoatletyczny zgromadził ponad 400 zawodników z 25 klubów, m.in. Olsztyna, Torunia, Brodnicy, Białegostoku, Olecka, Bartoszyc, Pasłęka, Lidzbarka Warmińskiego, Lubawy, Szczytna, Ornety, Iławy i wielu innych. Warto zaznaczyć, że prawo startu mieli jedynie zawodnicy z oficjalnymi licencjami PZLA zrzeszeni w klubach lekkoatletycznych, a panel zgłoszeń musiał zostać zamknięty przed czasem ze względu na zbyt dużą ilość chętnych do udziału.

Zawody rozegrano w 37 konkurencjach, z podziałem na kategorie wiekowe i płeć. Całość wydarzenia rozpoczęła się o godzinie 11:00 a zakończyła ok godziny 18:00. Padło wiele wartościowych rekordów życiowych, ustanowiono również, pierwsze, symboliczne Rekordy Stadionu, z atestowanym pomiarem i pod nadzorem licencjonowanych sędziów PZLA. Serdeczne podziękowania kierujemy do kilkudziesięciu wolontariuszy i osób wspierających z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Dobre Miasto oraz SP2 Dobre Miasto oraz KS Jelonki! Bez Was to wydarzenie nie byłoby możliwe.

Gratulacje również dla przedstawicieli Gminnego Kolegium Sędziów Lekkoatletyki z Dobrego Miasta za profesjonalizm i zaangażowanie w komisjach skoków oraz biegów.

Organizatorem wydarzenia byli: OSIR Dobre Miasto, KS Jelonki Dobre Miasto oraz Warmińsko-Mazurski Związek Lekkiej Atletyki.

Wyświetlony 479 razy

Skomentuj