Dzisiaj jest 21 maja 2022 r. Imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
A A A
środa, 11 sierpień 2021 10:12

Będą korki w Dywitach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Podpisano umowę na rozbudowę skrzyżowania drogi krajowej nr 51 koło Dywit z drogą powiatową nr 1449N oraz drogą gminną nr 161021N. Wykonawcą jest firma STRABAG, która za kwotę 6 125 272,93 zł ma wykonać zadanie w ciągu 18 miesięcy.

W ramach inwestycji powstaną przejścia dla pieszych, chodniki i zatoki autobusowe. Wykonana zostanie również przebudowa i budowa kanalizacji deszczowej w celu zapewnienia prawidłowego odwodnienia skrzyżowania.

Fragment DK51 Dywity - Olsztyn to długi, prosty odcinek, na którym kierowcy mają tendencję do rozwijania nadmiernych prędkości, a na którym funkcjonują przejścia dla pieszych i ciąg pieszo-rowerowy. Rondo wraz z wyspami azylu na przejściach dla pieszych uspokoi ruch. Pozwoli także na sprawne włączenie się do drogi krajowej nr 51 ruchu z cmentarza i Kieźlin z jednej strony i z osiedla Sterowców z drugiej, poprawiając tym samym bezpieczeństwo na skrzyżowaniu.

Zgodnie z zawartym porozumieniem koszty inwestycji ponoszą po połowie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad i Gmina Dywity.

Wyświetlony 1489 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.