Dzisiaj jest 6 lipca 2022 r. Imieniny obchodzą: Łucja, Dominika, Teresa
A A A
poniedziałek, 20 wrzesień 2021 19:02

Wykonawca drogi Kosyń - Smolajny

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Komisja przetargowa zakończyła prace nad oceną ofert złożonych w przetargu na przebudowę drogi krajowej nr 51 na odcinku Smolajny - Kosyń. Najkorzystniejszą ofertę, o wartości 20 697 050,06 zł, zaproponowała firma Strabag i z nią GDDKiA zamierza podpisać umowę.

Pozostali wykonawcy startujący w przetargu mają czas do 30 września br. na wniesienie ewentualnych odwołań. Jeśli w tym czasie nie wpłyną odwołania, będziemy mogli przystąpić do podpisania umowy z wybranym wykonawcą.

Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, wzmocnienie konstrukcji nawierzchni i poprawa geometrii drogi. Dzięki budowie ciągu pieszo-rowerowego poprawi się również bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu. Nawierzchnia drogi o długości około 2,2 km zostanie wzmocniona do nośności 11,5 tony na oś. Na tym odcinku zostaną zlikwidowane nienormatywne zakręty, powstanie kładka dla pieszych nad rzeką Łyną oraz oświetlenie drogi. Przebudowane zostaną zjazdy i odwodnienie.

Przebudowa odcinka DK51 Smolajny - Kosyń to kolejny etap modernizacji tej drogi. Zadanie łączy się z budowaną obecnie obwodnicą Smolajn, która powstaje w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.

GDDKiA Olsztyn

Wyświetlony 1168 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.