Dzisiaj jest 29 listopada 2021 r. Imieniny obchodzą: Błażej, Walter, Fryderyk
A A A
środa, 30 październik 2019 11:32

Ruszyła zbiórka na budowę Jelonka

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na Portalu Zbiórek Publicznych prowadzonym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zarejestrowana została Zbiórka Publiczna Nr 2019/4845/OR, prowadzona za pośrednictwem Stowarzyszenia „Kresowiacy”. Celem przedsięwzięcia jest zbiórka środków na budowę pomnika inspirowanego herbem Dobrego Miasta (Jelenia herbowego), jako symbolu jego samorządności.

Inicjatywa związana jest z przypadającymi na 2019 rok obchodami 690-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu. Pomnik przedstawiać będzie jelenia z uniesioną prawą przednią nogą, trzymającego w pysku gałąź dębu z dwoma żołędziami. Wykonany będzie z brązu i sytuowany zostanie na cokole z kamienia naturalnego na placu przy średniowiecznej Baszcie Bocianiej, w osi istniejącej fontanny.

Zbiórka będzie prowadzona przez wolontariuszy m.in. podczas imprez miejskich, wydarzeń sportowych oraz w obiektach użyteczności publicznej, których pełną listę już wkrótce opublikujemy. Wolontariusze będą też kwestować wśród dobromiejskich przedsiębiorców i prosić dobromiejski biznes o wsparcie idei budowy naszego pomnika herbowego. Stowarzyszenie „Kresowiacy” wyraziło również zgodę na udostępnienie konta bankowego Stowarzyszenia w celu dokonywania wpłat od darczyńców.

Rachunek bankowy: 39 8857 1041 3004 0400 0518 0001 Wpłaty z dopiskiem –„Na budowę pomnika inspirowanego herbem Dobrego Miasta”.

Wyświetlony 1698 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.