Dzisiaj jest 16 października 2021 r. Imieniny obchodzą: Florentyna, Ambroży, Gaweł
A A A
sobota, 03 październik 2020 22:32

Dotacja dla DPS-ów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ponad 2 mln zł pozyskał Powiat Olsztyński na wsparcie domów pomocy społecznej w walce z COVID-19.

Środki trafiły do DPS w Barczewie, Dobrym Mieście, Grazymach, Jezioranach, Jonkowie i Olsztynku. Zostaną przeznaczone na wypłatę dodatków do wynagrodzeń personelu bezpośrednio wykonującego pracę z pensjonariuszami, utworzenie miejsc do przeprowadzenia kwarantanny dla mieszkańców placówek, zakup środków ochrony indywidualnej oraz wyposażenia, a także na pokrycie kosztów wykonania testów na koronawirusa wśród pracowników DPS.

- Jako organ prowadzący czujemy się odpowiedzialni za zdrowie i bezpieczeństwo zarówno podopiecznych, jak i pracowników naszych DPS-ów. Tym bardziej, że są oni w grupie podwyższonego ryzyka. Cieszę się, że udało się pozyskać środki na przeciwdziałanie zachorowaniom i łagodzenie skutków pandemii. Dziękuję też Państwu za dotychczasowe działania i profesjonalizm, a jednocześnie ogromne zaangażowanie i empatię.

– mówił Andrzej Abako, starosta olsztyński, podczas spotkania z kierownictwem powiatowych DPS-ów.

Dofinansowanie umożliwił realizowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie projekt pn. „Pomagajmy Razem”, finansowany ze środków europejskich.

Wyświetlony 830 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.