Dzisiaj jest 8 grudnia 2021 r. Imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
A A A
środa, 17 luty 2021 19:12

Zmiany w Ursusie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

16 lutego 2021 roku w Warszawie odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie URSUS SA w restrukturyzacji.

Zgromadzenie podjęło uchwałę o zmianie w Statucie spółki polegającą na zmianie siedziby. Od teraz firma przenosi się do Warszawy. Dobre Miasto było siedzibą spółki od początku 2020 roku, kiedy podjęto decyzję o jej przeniesieniu z Lublina.

Obecnie firma posiada dwa zakłady produkcyjne - w Dobrym Mieście i Lublinie. Zakład w Opalenicy został sprzedany w marcu 2020 roku firmie Trioliet.

Zarząd Ursusa poinformował, że kontynuując realizację projektu „Zeroemisyjny pojazd dostawczy”, elementem którego jest pojazd „ELVI”, w miejsce dotychczasowego partnera, przystąpił do współpracy z BLF Corporation (Republika Korei) i w dniu 16 lutego 2021 roku Emitent oraz BLF Corporation (Republika Korei) podpisali Memorandum of Understanding. MoU dotyczy współpracy w zakresie projektów motoryzacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem prac nad elektrycznym pojazdem użytkowym o masie całkowitej do 3,5 tony.

W MoU Strony uzgodniły rozpoczęcie współpracy nad co najmniej dwiema wersjami pojazdu, wyposażonymi odpowiednio w system akumulatorów oraz system wodorowy. W MoU uzgodniono główne założenia współpracy, podział obowiązków, harmonogram prac oraz definiuje cele. BLF będzie odpowiedzialna za zapewnienie dostaw podstawowych komponentów do produkcji oraz wsparcie inżynierskie, natomiast URSUS dokona budowy pojazdów oraz ich homologacji europejskiej. Strony przewidują prezentację pierwszych modeli na koniec 2021 roku.

BLF Corporation jest spółką założoną przez osoby pracujące wcześniej dla koreańskich koncernów motoryzacyjnych. Spółka zajmuje się wsparciem inżynierskim oraz realizacją projektów motoryzacyjnych w wielu krajach świata, w tym również w Azji Centralnej oraz Afryce. Zakres działania obejmuje m.in. pojazdy samochodowe, ciągniki i maszyny rolnicze oraz maszyny budowlane.

Na początku lutego Ursus podał, że otrzymał od China Dongfeng Motor Industry pismo wypowiadające podpisane Memorandum of Understanding, list intencyjny i umowę o zachowaniu poufności. Jako powód wskazał przekazanie przez Ursus raportu o współpracy zgodnie z giełdowymi obowiązkami informacyjnymi. Współpraca z China Dongfeng Motor Industry miała dotyczyć realizacji kilku różnych projektów motoryzacyjnych, przede wszystkim projektu dotyczącego pojazdów użytkowych odnośnie którego ustalono główne założenia, harmonogram pracy oraz cele.

Wyświetlony 1938 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.