Dzisiaj jest 23 stycznia 2022 r. Imieniny obchodzą: Maria, Ildefons, Rajmund
A A A
środa, 01 wrzesień 2021 09:04

Obrona Ursusa

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dotychczasowy Przewodniczący Rady Nadzorczej URSUS SA Andrzej Zarajczyk został p.o. Prezesa Spółki.

Zarząd i Rada Nadzorcza poinformowały, że w dniu 23 sierpnia 2021r. Rada Nadzorcza URSUS SA oddelegowała Przewodniczącego Rady Nadzorczej Andrzeja Zarajczyka do pełnienia czynności Prezesa Zarządu Spółki na czas od dnia 23 sierpnia 2021 r. (włącznie) przez okres trzech miesięcy.

Ponadto Rada Nadzorcza w przyjętej uchwale negatywnie ocenia działania Syndyka, które miały miejsce dotychczas w postępowaniu upadłościowym. Syndykowi zarzuca się:

- nieopłacenie dzierżawionych przez Spółkę maszyn, które de facto warunkują funkcjonowanie przedsiębiorstwa Spółki w Dobrym Mieście pomniejszając tym samym wartość tego przedsiębiorstwa, podczas gdy reprezentant Syndyka uzyskał osobiste kilkudziesięciotysięczne wynagrodzenie z majątku Spółki,

- finansowanie swoich potrzeb z pozyskanych zaliczek na wykonanie wyrobów m.in. zamówionych przez kontrahenta ze Szwecji, przy jednoczesnej likwidacji potencjału wytwórczego dobromiejskiego zakładu,

- nieinformowanie Zarządu Spółki o aktualnym stanie Spółki i masy oraz zakazanie Dyrektorom Oddziałów Spółki udzielania informacji Prezesowi Zarządu nt. Spółki.

Z kolei Zarząd Spółki informuje, że otrzymał od koreańskiego partnera deklarację gotowości kontynuowania projektu Zeroemisyjny pojazd dostawczy. Tym samym, jeśli postępowanie sanacyjne wobec URSUS SA zostanie otwarte, to prototyp tego samochodu powinien zostać ukończony najpóźniej w dwa miesiące od otwarcia sanacji.

Wyświetlony 1052 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.