Dzisiaj jest 6 lipca 2022 r. Imieniny obchodzą: Łucja, Dominika, Teresa
A A A
piątek, 29 październik 2021 09:36

Świąteczne patrole policji

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W związku z przygotowaniem do uroczystości Wszystkich Świętych na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego pojawi się większa liczba policyjnych patroli. Zadaniem funkcjonariuszy będzie zadbanie o to, aby ten czas przebiegł spokojnie i aby każdy z nas bezpiecznie dotarł nad groby swoich bliskich. Tegoroczne działania zaplanowano w okresie od 29 października do 2 listopada.

Policjanci przypominają, aby poza zachowaniem szczególnej ostrożności na drodze zadbać również o zabezpieczenie swojego mienia przed dostępem osób niepowołanych. Tegoroczna uroczystość Wszystkich Świętych poprzedzona weekendem przypada w poniedziałek. Dla wielu z nas wiąże się to z długim weekendem, podczas którego policjanci spodziewają się wzmożonego ruchu pojazdów. Szczególnymi miejscami objętymi policyjnym nadzorem będą niewątpliwie okolice nekropolii położonych na terenie Olsztyna i powiatu olsztyńskiego.

Zadaniem funkcjonariuszy i pracowników innych służb będzie zadbanie o bezpieczeństwo podróżnych i osób odwiedzających groby swoich bliskich. Z tego miejsca policjanci przypominają o prawidłowym zaplanowaniu podróży oraz o zabezpieczeniu mienia przed kradzieżą czy włamaniem. Zwróćmy szczególną uwagę na bezpieczeństwo własne i osób znajdujących się w pobliżu. W razie niepokojących zachowań pamiętajmy o powiadomieniu służb ratunkowych, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Wyświetlony 1020 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.