Dzisiaj jest 6 lipca 2022 r. Imieniny obchodzą: Łucja, Dominika, Teresa
A A A
piątek, 19 listopad 2021 12:02

"Czadowe lekcje" w szkołach powiatowych

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Około 320 uczniów klas pierwszych szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Olsztyński wzięło udział w tzw. „Czadowych lekcjach”.

Zgodnie z tradycją w Zespołach Szkół w Biskupcu, Dobrym Mieście i Olsztynku oraz Zespole Szkół Rolniczych w Smolajnach wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego zorganizowane zostały spotkania z młodzieżą na temat zagrożeń związanych z niewłaściwym użytkowaniem pieców na paliwa stałe lub gazowe oraz nieprawidłowym korzystaniem z przewodów kominowych i wentylacyjnych. Przedstawiciele Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Olsztynie oraz funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej przekazali, w formie wykładu/prezentacji, podstawowe informacje dotyczące przyczyn powstawania sytuacji, w których dochodzi do zatrucia tlenkiem węgla, jak im zapobiegać oraz jak postępować w przypadku ich wystąpienia. Zajęcia odbyły się przy aktywnym udziale uczniów.

Na zakończenie każdego spotkania przeprowadzono konkurs wiedzy przekazanej w jego trakcie, a zwycięzców nagrodzono upominkami w postaci czujników dymu.

Powiat Olsztyński

Wyświetlony 620 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.