Dzisiaj jest 30 lipca 2021 r. Imieniny obchodzą: Ludmiła, Julita, Piotr
A A A
środa, 10 czerwiec 2020 11:14

Nagroda za projekt historyczny

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

I miejsce w XII ogólnopolskim konkursie na projekt historyczny pt. „Póki nie jest za późno” zdobyli pani Alina Ślimak – nauczycielka języka polskiego i Jakub Kosakowski – uczeń III klasy technikum informatycznego w Zespołu Szkół w Dobrym Mieście.

Zwycięzcy otrzymali nagrodę I stopnia w wysokości 4000 złotych, do każdego z nich trafiły laptopy oraz książki.

Członkowie Jury oraz dyrekcja Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych docenili wykonaną stronę internetową na temat Stalagu IB Hohenstein – dawnego obozu jenieckiego w Olsztynku.

Jury szczególnie podkreśliło wysoką wartość merytoryczną projektu. Autorzy bowiem nie tylko uniknęli wielu błędów popełnianych przez osoby, które sięgają po ten trudny i złożony problem, ale również udało im się zgromadzić liczne materiały: naukową i popularnonaukową literaturę przedmiotu, relacje jenieckie i źródła. W sposób wyczerpujący opracowali ważne zagadnienie, jakim jest historia wielonarodowego obozu jenieckiego Stalag IB Hohenstein. Przedstawili wyniki swojej pracy w postaci estetycznej i nieprzeładowanej informacjami strony internetowej. Prezentację historii umiejętnie powiązali z problemem pamięci o tym miejscu i o tragedii tysiąca jeńców wojennych z różnych państw europejskich. Wskazali na konkretnym przykładzie niedostatek pamięci o miejscach po niemieckich obozach jenieckich, które znajdują się na terenie współczesnej Polski. Zaproponowali również jak można o tę pamięć dbać, popularyzując przez stronę internetową, czy też edukując, ponieważ na podstawie zgromadzonego materiału powstały scenariusze zajęć.

Adres strony: https://stalaghohenstein.wordpress.com/

Wyświetlony 865 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.