Dzisiaj jest 16 października 2021 r. Imieniny obchodzą: Florentyna, Ambroży, Gaweł
A A A
środa, 15 wrzesień 2021 16:29

Mordercy zatrzymani

Policjanci z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście pracowali na miejscu zdarzenia dotyczącego nagłej śmierci 45-letniego mężczyzny. W toku czynności dochodzeniowo-śledczych, już po kilku godzinach od zgłoszenia, śledczy wytypowali i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 18 i 21 lat mających związek z tym zdarzeniem. Obaj mężczyźni zostali przesłuchani i złożyli w tej sprawie obszerne wyjaśnienia.

Policjanci z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście w poniedziałek rano (13.09.2021 r.) otrzymali informację o zwłokach mężczyzny znalezionych na klatce schodowej jednego z budynków na terenie miasta. Na miejsce natychmiast skierowana została grupa dochodzeniowo-śledcza oraz załoga karetki pogotowia, z której obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon 45-latka. W sprawie śmierci mieszkańca Dobrego Miasta wszczęte zostało śledztwo nadzorowane przez Prokuraturę Olsztyn-Północ.

W czynnościach na miejscu związanych z zabezpieczeniem śladów kryminalistycznych brali udział m.in. policjanci z KP w Dobrym Mieście, technik kryminalistyki, policjanci z laboratorium kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Osobiście w czynnościach uczestniczył również prokurator oraz biegły lekarz z zakresu medycyny sadowej. Po wstępnych oględzinach miejsca przestępstwa, śledczy nie mieli wątpliwości, że śmierć 45-latka nastąpiła przy udziale osób trzecich o czym świadczyły powierzchowne obrażenia denata czy otwarte drzwi prowadzące do mieszkania, w którym panował ogólny bałagan. Decyzją prokuratora ciało denata zabezpieczono do prosektorium do dalszych badań sekcyjnych. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną zgonu były liczne obrażenia ciała, skutkujące wewnętrznym krwotokiem.

Śledczy rozpytali sąsiadów w celu ustalenia okoliczności tego zdarzenia. Funkcjonariusze dowiedzieli się m.in. tego, że sprawcy z poszkodowanym wspólnie spożywali alkohol i że w trakcie libacji doszło prawdopodobnie do kłótni między biesiadnikami, która przerodziła się w rękoczyny. Na podstawie przeprowadzonych czynności policjanci wytypowali dwóch mężczyzn mogących mieć związek z tym zdarzeniem.

Już po chwili funkcjonariusze ustali miejsca przebywania podejrzewanych o przestępstwo i zatrzymali, a następnie osadzili w policyjnym areszcie 18- i 21-latka. Przeprowadzona na miejscu zdarzenia wizja lokalna przy udziale jednego z zatrzymanych pozwoliła dokładnie odtworzyć przebieg zaistniałej sytuacji skutkującej ostatecznie śmiercią mężczyzny.

W środę (15.09.2021 r.) Łukasz B. i Sylwester S. zostali przewiezieni do prokuratury, gdzie przedstawione zostały im zarzuty zabójstwa. Obaj przyznali się do zadawania pokrzywdzonemu wielokrotnych ciosów przez dłuższy czas.

Za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności. Do sądu zostanie złożony wniosek o zastosowanie wobec zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Sylwester S., ze względu na wcześniejszą karalność, będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

KMP Olsztyn

Wyświetlony 1578 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.