Dzisiaj jest 7 sierpnia 2022 r. Imieniny obchodzą: Dorota, Konrad, Kajetan
A A A
środa, 29 czerwiec 2022 13:55

Dotacja na orlik od sejmiku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Łącznie 1 mln zł przekaże samorząd województwa w konkursie na „Małe granty na infrastrukturę sportową w województwie warmińsko-mazurskim w 2022 roku”. Pieniądze trafią także do gminy Dobre Miasto.

Ideą inicjatywy jest poprawa stanu i rozwój infrastruktury sportowej w regionie i zwiększenie dostępności obiektów sportowych dla mieszkańców województwa. Środki przeznaczone są na modernizację, doposażenie infrastruktury, zakup sprzętu czy zaopatrzenie obiektów sportowych. Dofinansowanie do poszczególnych inwestycji wynosiło maksymalnie 50 proc., ale nie więcej niż 50 tys. zł. W 2022 roku w ramach kolejnej edycji konkursu „Małe granty na infrastrukturę sportową w województwie warmińsko-mazurskim” wpłynęło 66 wniosków na łączną kwotę wynoszącą ok. 2,5 mln zł. Dofinansowanie otrzyma 28 gmin oraz powiatów z całego województwa na łączną kwotę 800 tys. zł. Dziewięć dodatkowych zadań z listy rezerwowej zostanie zrealizowanych na kwotę 200 tys. zł.

Gmina Dobre Miasto otrzymała 39.000 zł na zadanie "remont nawierzchni z trawy syntetycznej boiska do piłki nożnej w Dobrym Mieście".

Wyświetlony 248 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.